Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
15 postów 542 komentarze

ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ

Janusz Kamiński - Rozważania o kondycji człowieka w kwantowym świecie plus gwałtowne reakcje na głupotę.

PROŚBA GORĄCA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielce Szanowny Panie Ryszardzie ! Szanowna Redakcjo i Administracjo!

Jeszcze pięć lat temu Nowy Ekran, a potem NEon, był pod wzgledem informatycznym, technicznym, "human firndly" i najważniejsze - edycji, czyli umieszczania skomplikowanych i często ilustrowanych tekstów na portalu.

Co się stało?! Nie mogę porządnie pisać na NEonie.

 

Połowa edytora jest wyłaczona! Bardzo ważne przyciski narzędzi w pasku narzędzi, najistotniejszym elemencie interfejsu graficznego są nieaktywne.

A najgorsze dla blogera, który zazwyczaj swoje teksty przygotowuje u siebie na komputerze, zazwyczaj w MS Wordzie, nie działają wszystkie trzy podstawowe przyciski przenoszenia tekstu na blog: -przycisk wklej, przycisk wklej jako czysty tekst i wklej z programu Word.

Aktywny jest jedynie przycisk HTML umozliwiający wklejenie tekstu, tylko kompletnie likwidujący formatowanie, które potem trzeba żmudnie odtwarzać.

Nie chce mi się wierzyć, że dobry informatyk nie potrafi tego naprawić w dwie godziny za trzy stówy.

Posłusznym niewolnikom tego portalu pewnie to nie przeszkadza. Wolą cicho siedzieć. Lecz proszę wierzyć, każdy nowy internauta chcący tu pisać jest niemile zaskoczony i wielu rezygnuje.

 

Proszę więc ponownie - zróbcie coś Państwo z tym ewidentnym defektem, bo to po prostu nie przystoi poważnej witrynie.

 

Z poważaniem

Janusz Kamiński

KOMENTARZE

 • Jprdl
  Zaczyna się...
 • @trybeus 17:13:42
  Co się zaczyna? Skonkretyzuj.
  Obudziłem?
 • @trybeus 17:13:42
  Trybeusie! Kolega Kamiński ma rację. Takie uciążliwości powinny być reperowne na bieżąco. Bo to jest analogiczne jak zrobiłbyś u siebie imprezę, a tu wódka ciepła, dziewczyny nie podmyte, na zakąskę tylko jajka na twardo, kibel zapchany i teściowa nagle w trakcie imprezy wróciła z sanatorium :-)
 • @Nibiru 17:31:46
  Dziękuję za wsparcie. To taka typowa gnuśność i brak szacunku dla blogerów.
  Albo te tutaj nie mają nic do powiedzenia. Są wyłącznie by straszyć uczciwych blogerów.
  Ja się nawet mogę dołożyć do kosztów serwisu.
 • @Janusz Kamiński 17:59:57
  Siermiężna jakość "towaru" może też sugerować że zaimportowany on został ze wschodu, bo tam nigdy nie dbało się takie duperele :-)
 • Ruszkiewicz mnie chyba zbanował na 2 miesiące
  Ciekawe gdzie pryśnie jak nadejdzie sądny dzień :-)
 • @Autor
  He,he,he udajesz takiego madralę jakbyś wszystkie rozumy pozjadał a nie potrafisz sobie poradzić z pisaniem w internecie.
  Dobry internauta nie korzysta tylko z jednej przegladarki Zainstaluj sobie OPERĘ a twoje problemy znikną. Tylko trzeba mieć pod czaszką trochę rozumu a nie sieczkę.
 • @matterhorn 18:34:54
  Głupi jesteś. "Zainstaluj sobie Operę..." A niby dlaczego? Na wszystkich portalach Firefox działa bezbłednie, a ja dla neona operę będę instalował.
  Logika paralityka.
  Jak siedzisz chopie tylko tutaj, to możesz sobie nawet paznokcie polakierować, żeby się lepiej stukało.

  Portal nie ma prawa działać na zapałki, jeśli jest otwarty dla wszystkich.
 • Ha
  Ja myślałam, że ja jedna mam problemy, bo najczęściej używam iPad.
 • @matterhorn 18:34:54
  Dokładnie...ja sobie wrzucam tekst na bloggera na guglu, obrabiam, a potem wklejam w edytor neonu...poza tym nikt nie narzeka, tylko Januszek, który na niepoprawnych jest znany ze swojego malkontenctwa i co jakiś czas beszta admina jak małego Józia a to że kiepski edytor, a to, że jego notka nie wypromowana natychmiast, a to, że skrypt do dupy, że się wiesza, że to, że sro i tak dalej...

  Uważam, że to temat zastępczy...jak "januszom blogosfery" nie pasuje, to śmiało mogą wrócić do niepoprawnej piaskownicy...
 • @trybeus 19:10:11
  Ja ciebie nie besztam, bonie jesteś zawodowym informatykiem sieciowym.

  Pokazuję tylko specyficzny tok myślenia powodujący użycie twaru lub sprzętu niepełnowartościowego, bo jakoś sobie damy radę.

  To filozofia, która jest spadkiem po gospodarce niedoboru. To samo, jak godzenie się z drugiej jakości proszkami do prania, słodyczami, czy kawą i herbatą.
  Prawdziwe poczucie godności i szacunek do samego siebie wymaga domagania się towaru/usługi pełnowartościowej.

  Jasne, zawsze jakoś można sobie dać radę. Lecz czy o to chodzi?
  To jest właśnie słynne kombinowanie i pozwalanie na traktowanie siebie drugą kategorią o zaniżonej jakości
 • Firefox
  Jeżeli o Firefox chodzi nie zawsze działa z innymi programami poprawnie. Najczęściej szwankują właśnie "copy" i "paste" w różnych wariantach. Jedynym sposobem aczkolwiek nie zawsze skutecznym jest używanie skrótów na klawiaturze a nie poprzez myszkę. Na przykład "copy" poprzez jednoczesne naciśnięcie CTRL + C, "paste" poprzez CTRL + V, i temu podobne skróty. Po prostu Firefox nie jest ze wszystkimi programami kompatybilny gdyż inne programy którymi instytucje się posługują napisane były jeszcze na otwieranie w Internet Explorer z Microsoft. Problemy takie mają niektóre i to spore uczelnie w USA. Do pracy na ich stronach rekomendowany jest Firefox lecz nie wszystkie funkcję w edytorach z nim współpracują.
  Faktem jest że można to naprawić ale nie wszyscy tym się przejmują!
 • Szanowny Panie,
  Szanowny Panie,

  Nie wiedziałem, ze są takie i tego typu problemy.
  Prawdę mówiąc nie znam się na tym - ja publikuję swoje artykuły do tej pory bez żadnych problemów.

  Skontaktuję się z naszym informatykiem, by to możliwie szybko usunąć.

  Pozdrawiam Pana i szczerze mówiąc cieszę się, że Pan wrócił na łamy naszego portalu - choć jak widzę z niektórych komentarzy - nie wszyscy są z tego zadowoleni.

  Proszę się tym nie przejmować i robić swoje - choć prawdę mówiąc - coraz mniej rozumiem Polaków. Pisałem o tym już nie raz.

  Moim celem i planem zawsze było i będzie aby Neon24 - był forum rzeczowej dyskusji wszystkich Polaków - nawet tych, którzy mają skrajnie różne poglądy.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 00:46:00
  Dziękuję za tę odpowiedź.

  Niech ona daje przykład zacietrzewionym blogerom i niestety paru administratorom, którzy na tej funkcji winni być obiektywni i bezstronni.

  Rolą przyzwoitego blogera winno być także przywracanie pewnych standardów. Ja założyłem sobie wypracowanie pewnego, przynależnego szlacheckiemu, a nawet rycerskiemu Polakowi, poziomu kultury i edukacji.

  Jest zrozumiała tendencja do zasklepiania się w ramach bardzo wąskich, nasyconych emocjami, głównie złymi, a nie rozumem i zdrowym rozsądkiem, poglądach.

  Cykl Pańskich felietonów wskazuje, że można i należy rozmyślać inaczej.

  Wskazany kłopot z edycją tekstów (którego, podkreślam, nie było uprzednio) jest stosunkowo prostym problemem komputerowym, łatwym do usunięcia.

  Dziękuję więc za wsparcie i tą miłą odpowiedź.

  Z poważaniem
  Janusz Kamiński

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930